kursy resuscitace

 

Syndrom náhlého úmrtí kojence není literární raritou, ale, bohužel, tragickou realitou, která potká v ČR rodiče přibližně jednoho dítěte z tisíce. Náhlá smrt dosud zdravého človíčka hluboce zasahuje každý rok řadu rodin ale i zdravotníků, kteří většinou přicházejí na scénu "pět minut po dvanácté". 

Navzdory dobře organizovanému systému první pomoci se záchranář profesionál dostává k pacientovi většinou za více než 5 minut od zástavy oběhu či dýchání a tudíž je výsledek jeho úsilí limitován poškozením pacientova mozku nedostatkem kyslíku. Jediným racionálním řešením se nám tak jeví zaškolení rodičů v poskytování laické kardiopulmonální resuscitace (kříšení). Od ledna 2009 jsme zařadili takové školení do kurzů předporodní přípravy.

 Dvouhodinová přednáška obsahuje teoretický úvod a následně praktický výcvik na resuscitačních modelech. Na závěr si každý účastník- za první rok jich bylo kolem 500- odnáší kartičku se základními pokyny a čísly. Na kurzu Vás také seznámíme s apnoe monitory – tzv. „chůvičkami dýchání“ - a zájemcům umožníme pronájem přístroje od nadace Křižovatka.

V běžné praxi se pouze každý desátý laik dokáže zhostit úlohy zachránce a dokáže poskytnout první pomoc. Toto nepříznivé číslo je třeba změnit. Od roku 2010 proto rozšiřujeme nabídku zácviku v resuscitaci pro rodiče dětí jakéhokoliv věku.

Kurzy resuscitace pro dvojice se konají vždy ve středu od 13,30 hodin v 2. patře dětského oddělení – přihlásit se je možno na telefonním čísle 465710243 – poplatek 285 Kč pro jednu až dvě osoby možno uhradit na místě konání.

Anketa mezi absolventy kurzu v roce 2009 - výsledky

 

Anketa mezi absolventy kurzu v roce 2010 - výsledky

Anketa mezi absolventy kursu v roce 2011- výsledky

Anketa mezi absolventy kursu v roce 2012 - výsledky

Anketa mezi absolventy kursu v roce 2013 - výsledky

Anketa mezi absolventy kursu v roce 2014 - výsledky

Anketa mezi absolventy kursu v roce 2015 - výsledky

Anketa mezi absolventy kursu v roce 2016 - výsledky

zpět